Polityka

Polityk czyli faryzeusz to jest określenie…

Polityk czyli faryzeusz to jest określenie którym Jezus nazwał polityków.

Faryzeusz wedle określenia przez Jezusa które znajduje się w biblii to człowiek który tworzy swoje prawa na ziemi i zmusza innych do życia wedle praw ustanowionych przez niego czyli polityk.

Faryzeusze to są ci którzy skazali Jezusa na śmierć ponieważ głosił Prawdy zgodne z biblią które nie pasowały do polityki prowadzonej w tamtych czasach.

Piszę w tamtych czasach ale jak spojrzeć szerzej to tamte czasy wedle polityków nie różnią się od obecnych minęły tysiące lat a my jesteśmy przed Bogiem w tym samym miejscu. Jezus oddał za nas swoje Życie my to świętujemy co roku ale nic z tym nie zrobiliśmy. Spójrzmy na to hipotetycznie nie odnosząc się do jakiejkolwiek partii które obnoszą się Bogiem lub nie, obojętnie kiedy w obecnych czasach narodziłby się Jezus i zaczął głosić te same prawdy co głosił kiedyś to obojętnie w którym kraju by nie był dana partia będąca przy władzy zrobiłaby gdyby mogła to samo co kiedyś czyli ukrzyżowała bo przeszkadzał by w harmonii partyjnej więc obecne czasy pod tym względem niczym się nie różnią od czasów z przed setek lat. Można powiedzieć że duchowo stoimy w miejscu.

Politycy żyją z kościołem w zgodzie i obnoszą się nim tylko wtedy jak im gra ze słupkami procentowymi poparcia. Są pokazywani na mszach itp. A obecnie gdy kościół popadł w niełaskę dużej części społeczeństwa to wstyd jest pokazywać polityk na mszy w kościele, do nie dawna na wszystkich uroczystościach byli pokazywani a teraz pijarowcy odradzili pokazywania.

Takie zachowania świadczą czym jest polityka i polityk to jest osoba która z racji swojej profesji musi kłamać lub mówić półprawdy aby mieć poparcie i nie tracić jego, nazywa to się dyplomacja ale trzeba to nazywać po imieniu to jest po prostu kłamstwo czyli oszukiwanie innych.

Na kłamstwie nie da rady nic zbudować przyjaźni, rodziny itd. tym bardziej nie zbuduje się państwa. Człowiek przez wieki nic sam z siebie nie potrafił wymyślić zbudować, było po drodze tyle systemów, władzy i żaden do dnia dzisiejszego się nie sprawdził. Powstają upadają bo zawsze coś nie pasuje a konstytucja świata do dobrego życia jest zapisana od początku w biblii jakby ludzie postępowali tak jak tam jest podane czyli wedle miłości, wybaczenia, pokory itd. nie było by konfliktów, wojen, zatruwania naszej ziem itp. Ale jak to powiedział jeden franciszkanin w tym głównie przeszkadzają dwie rzeczy czyli pieniądze i chęć posiadania władzy. Przy życiu wedle praw bożych nie byłoby potrzebne tak rozbudowane państwo i wiele instytucji nie trzeba by było się szarpać i ciągle walczyć wewnętrznie i zewnętrznie. Żyjąc z Bogiem wszystko jest proste i gdyby tak wszyscy żyli jak jest podane w biblii życie na Świecie byłoby proste.

Reasumując trzeba głośno powiedzieć że w stosunku do mądrości Bożej człowiek sam z siebie jest głupi i nie da rady zapanować nad światem i tym co w nim się dzieje.